Balkotrade.com > Betopan > Cephe Sistemlerinde Doğal Dönem

Tepe Betopan Cephe Sistemlerinde “Doğal” Dönem

Tepe Betopan Cephe Sistemleri

Tepe Betopan Yönetim Krulu Murahhas Üyesi ve Genel Müdür Fırat Türkfiliz, Çimentolu Yonga Levha’nın Türkiye’ye ilk 1969 yılındaki Gediz depreminden sonra İsviçre Kızılhaçı’nın Kütahya’nın köylerinde yaptırdığı prefabrik köy okullannda bu ürünü kullanmasıyla girdiğini söyledi. Türkfıliz, “İlk üretiminden beri kullanım alanları çok farklılık kazansa da hala ağırlıklı olarak yine prefabrik sektöründe kullanılan ürünler ayrıca ara katlarda, konteyner zeminlerinde, prefabrik bina duvarlarında, yükseltilmiş döşemelerde, bölme duvarlarda ve özellikle son dönemde daha revaçta olan yüzeyi desenli kaplama levhaları ile de her türlü binanın dış cephelerinde kullanılmaktadır” dedi.

Betopan’ın kullanım alanı

Fırat Türkfiliz, Betopanın Türkiye ve dünyada kullanım alanıyla ilgili olarak ise, “En büyük kullanım yerinin prefabrik sektörü olduğu düşünüldüğünde ve en büyük prefabrik firmalarının Türkiye’de yer aldığı gerçeği de dikkate alındığında ciddi bir talep olduğu ve mevcut üretim kapasitesinin talebi karşılamakta yetersiz kaldığı durumlar olduğu vakidir” dedi. Türkfiliz şöyle konuştu: “Bu ürünü kullanan dünya ülkeleri genellikle prefabrik dışında daha teknik detay çözümlerinde ve dış cephede kullanmaktadırlar. Bazen dış cephede son kat, bazen son kat ürün altına taban oluşturmak için, bazen üzerine farklı ürünler yapıştırıp bu imalatı cephelere uygulayarak çözümler oluşturmuşlardır.”

Betopan Üretim kapasitesi artırıldı

2011 yılı son çeyreğine kadar Tepe Betopan‘ın hedeflerine uygun performans sergidiğini belirten Fırat Türkfiliz, Van’da yaşanan deprem sonrasında talepleri karşılamakta zorlandıklarını söyledi. Türkfiliz, “2012 yılı için ise, üretim kapasitemizi yine azami ölçüde kullanmayı hedefledik. Kurulduğundan beri sürekli yapılan iyileştirmeler, makine ilaveleri ile kapasite artırıldı ve 1984’de 25.000 m3 olarak başlayan üretim kapasitemiz 2011 ‘de 67.500 m3’e çıkartıldı” dedi.

Geri dönüşüme önem

“Bu sene içinde mevcut tesisimizde planlanan revizyonlar kapasite artırmaktan çok, geri dönüşüme dayanmaktadır” diyen Türkfıliz, “Üretim sürecinde atık olan bazı ürün parçalarının geri kazanımının yapılabileceği aşamada sisteme kazandırmaya dayanan yeni bir sistem kurduk” diye konuştu. “Başladığımız yeni yatırım projesi hem kapasitemizi 120 bin m3 seviyesine çıkartmamızı ve hem de daha geniş bir ürün yelpazesine sahip olmamızı sağlayacaktır” ifadelerini kullanan Fırat Türkfiliz, “2012 yılı için ayrıca, dış cephe ürünlerimizin tanınırlığının, farkındalığının ve diğer ürünlerden ayrılabilirliğinin ön plana çıkarılmasına ilişkin planlarımız ve çalışmalarımız devam ediyor. Tamamen doğal içerikli, doğada bulunan ürünlerin dokusuna sahip bu ürünlerle yapılan cephe sistemleri, yürürlüğe giren enerji yönetmeliğine de uygun olarak altına koyulan yalıtım malzemesi ve sağladığı havalandırmalı montaj sistemi ile önemli bir ihtiyacı karşılayacak çözüm sistemidir. 30 yıla yaklaşan birikimimiz ve geleceğe yönelik hedeflerimizle, bağlı olduğumuz grubun sosyal sorumluluklarının bilinci ve ilkelerine bağlılıkla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.

Betopan Fiyatları »

Ara ( 0553 246 6507 )