Alışveriş Sepeti

0 ürün - 0,00 TL

Sepetinizde hiç ürün yok.

Onduvilla 3D - Kırmızı - Yeşil - Kahverengi

168,00 TL ( m² Fiyatı )

Stok Durumu: Stok Sorunuz

Özet Bilgi

Onduvilla 3D, mükemmel su geçirimsizliğine sahip, esnek olması nedeniyle çatlamayan, kesinlikle paslanmayan, küflenmeyen, UV ışınlarına dayanıklı, havadaki kimysal ve biyolojik maddelerden etkilenmeyen ve bakım gerektirmeyen çevre dostu bir sistemdir. Yeni Onduvilla sistemi, 3 boyutlu yeni görüntüsüyle eskisinden daha cazip, estetik, seçkin, dayanıklı ve güvenli bir çatı sistemi sunuyor.

Maliyet Hesaplama Tablosu
Toplam (m2)

Euro
TL
Dolar
İstanbul Depo
Ağırlık

Kronoswiss Osb Levha

En

40cm

Boy

106cm

Oluk yüksekliği

4 cm

Bir adet ile kaplanan net alan

0,312 m²

1 adetin ağırlığı

1,27 kg

Karbon ayak izi

4kg eq CO2/m²

Kalınlık

3mm

Üretim Yeri

Türkiye

Üretici

Onduline Avrasya


Onduvilla 3D, mükemmel su geçirimsizliğine sahip, esnek olması nedeniyle çatlamayan, kesinlikle paslanmayan, küflenmeyen, UV ışınlarına dayanıklı, havadaki kimysal ve biyolojik maddelerden etkilenmeyen ve bakım gerektirmeyen çevre dostu bir sistemdir.

Yeni Onduvilla sistemi, 3 boyutlu yeni görüntüsüyle eskisinden daha cazip, estetik, seçkin, dayanıklı ve güvenli bir çatı sistemi sunuyor. Uygulama Esasları Onduvilla kolay uygulanır. Hem OSB, kontrplak gibi ahşap yüzeylere, hem de uygun aralıklarla döşenmiş kiremit tahtası üzerine direk veya istendiğinde EPS, XPS gibi sert ısı malzemesiyle doldurulmuş çitalar üzerinde de uygulama yapılabilir.


Esnek ve Su Geçirimsiz

Onduvilla’nın su geçirimsizliği sıcak ve soğuk hava şartlarında tamdır. Esnek yapısı nedeniyle don bölgelerinde de rahatça kullanılabilir, çatlamaz, pullanıp dökülmez.

Havalandırmalı

Onduvilla’nın olukları saçakta 85 cm²/m hava giriş boşluğu meydana getirir. Mahyadaki boşluğun bundan fazla olması iyi bir havalandırma için idealdir. “Soğuk çatı” kurallarına göre iyi havalandırılan bir çatı, yoğuşma sorununa karşı en iyi güvencedir.

Hafif

Çatıya sadece 4 kg/  yük veren  Onduvilla kiremitleri, dünyadaki en hafif çatı kaplama malzemelerinden biridir. Hafiflik, alt yapı ve taşıma maliyetlerinden tasarruf sağladığı gibi,  kolay ve az işçilikle uygulamaya da imkan verir. Bir paket Onduvilla ile çatı üzerinde net 3,1  kaplanabilir.

Kolay Uygulanır

Onduvilla, bini yerlerinde oluk tepelerine çakılan, monoblok plastik başlıklı su geçirimsiz çivilerle ahşap alt yapılara tespit edilir. “Her olukta bir çivi” esası geçerli olduğundan uygulamanın kontrolu basittir. Binilerdeki eşikleri oluşturan kuşaklar, aynı zamanda bini miktarını da tarif ettiğinden ayrıca ölçü almak gerekmez. Gerektiğinde falçata veya testere ile istenilen açı ve boyda kesilebilir.

Binileri Özel Korumalı

Onduvilla’nın  8 cm’lik binileri, çatının eğime ters rüzgarla gelen yağış altında kalması durumunda da su geçirimsizlik sağlayan eşik profilleriyle donatılmıştır. Her oluk tepesine çakılan çiviler, üst levha ile alt levhayı birlikte tespit ederek düz kısımlardan su girmesini de önlerler.

Üstünde Kolay Yürünebilir

Üzerinde yürünebilir eğimdeki çatılarda, birçok malzemenin kabartıları, hem yürüyenin güvenliği, hem de çatı malzemesine verilen zarar açısından sorun olmaktadır. Oysa Onduvilla’nın düz kısımlarına rahatça basılabilir, bu durumda malzeme tahrip olmaz, yürüyenin çatıdan kayma riski azalır. Dik çatılarda gerekli olan merdiven yine bu düz kısımlara dayanabilir, bu suretle noktasal basınç altında oluklarda oluşabilecek deformasyonlar önlenir.

Tasarruflu Altyapı

Onduvilla aralıklı döşenmiş kaplama tahtası üzerine uygulanabilir. Bu nedenle alt yapı maliyetinde, OSB, kontraplak veya sürekli tahta kaplama gerektiren şingıl tipi malzemelere göre % 50’ye varan tasarruflar sağlamak mümkündür.

Onduvilla 3d

Ürün Etiketleri

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanınız. Deyim tipindeki etiketler için tekli tırnak (') kullanınız.

Bu ürüne kaç puan verirsiniz ?

  1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Fiyat
Bilgilendirme
Kalite

Bir yorum ekleyin

En 40cm
Boy 106cm
Kalınlık 4cm
Ürün Birimi
Üretim Yeri Türkiye
Üretici Onduline Avrasya
Teslimat Süresi Hemen Teslim
Yükleniyor...
Lütfen bekleyiniz...