Balkotrade.com > Plywood > Plywood Çeşitleri ve Kullanım Yerleri

Plywood Çeşitleri ve Kullanım Yerleri

Plywood Çeşitleri

Her iki yüzey film, boya, kağıt ve polipropilen katmanlarla özel olarak kaplanabilmektedir. Bu sayede aşağıdaki tiplerde plywoodlar piyasada yer almaktadır.

Fenolik Filmli Plywood; Beton kalıplarında kullanılır. Sıva yapılmayacak yüzeyler elde etmek için kullanılır.

Filmsiz Plywood; Beton kalıplarda, sıva yapılacak beton yüzeyler elde etmek için kullanılır. Ayrıca mobilya, matbaa, ambalaj gibi sektörlerde bir çok kullanım alanında tercih edilmektedir.

WISA-Hexa; Altıgen (petek) dokusu ile TIR dorselerinde, otomotiv, tribün inşaatlarında üzerinde gezilecek ve yük taşınacak yüzeyler elde etmek için kullanılır. Finlandiya UPM grubundan ithal edilmektedir.

Balko Wiremesh; delikli dokusu ile altıgen dokuya alternatif bir yüzeye sahiptir. Gene Hexa modelinde olduğu gibi TIR dorseleri, otomotiv, tribün inşaatlarında üzerinde gezilecek ve yük taşınacak yüzeyler elde etmek için kullanılır.

Balko Turboply; Yeni nesil plywoodlardan olan bu ürünün her iki yüzeyi gri renkli kalın polipropilen film kaplıdır. Bu sebeple yüzeyin basınçla ya da beton kimyasalları ve su sebebiyle aşınması mümkün değildir.

Plastik Plywood; Yeni nesil plywood olan bu ürün PVC esaslı ve beraberinde özel katkıları ile ahşap olmayan fakat beton kalıpta plywood’dan 2 kat daha fazla dayanıklı olan bir malzemedir. Bu sayede kalıpta kullanım sayıları açısından kıyaslandığında kalıp maliyetlerini çok ucuza çeken bir üründür.

Plywood’un Kullanım Alanları

Plywood Kullanım Yerleri

Son dönem inşaat sektöründe en çok tercih edilen ürünlerden biri olan Plywood, gün geçtikçe kullanım alanı ve çeşitleri artan bir
ahşap üründür. Beton kalıplarında sorunsuz bir şekilde kullanılan malzemenin kullanım alanları sürekli artmaktadır. Bu kontrplak
malzeme olan uzun ömürlü olmasının yanında suya ve her türlü kimyasala dayanıklıdır. Bu ahşap malzeme işleri kolaylaştırdığı
için çok tercih edilir halde

Son derece hafif olan bir malzeme olan plywood aynı zamanda bu hafifliğe rağmen mekanik bir dayanıklılığa sahip. Kalıp
işlerinden iç bölme ve çatı kaplama işlemlerine iskele platformlarının yapımından parke-zemin endüstrisine, büro mobilyalarının
yapımından masa-sandalye yapımına kadar birçok sektörde tercih edilmektedir. Her türlü plywood ihtiyacınızı karşılamak için
bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. Yüzyılın ahşap ürünü olan playwood’a ulaşmak için bize bir telefon kadar uzaktasınız. Şuan
piyasada ki en uygun plywood fiyatlarını size sunan firmamız bu konuda piyasada ki en iyi firma olarak göze çarpmaktadır.

Ülkemizde bu konuda en çok tercih edilen firma olmanın gururu içinde size en uygun plywood ve kontrplak çeşitlerini
sumaktayız. Bu fırsatları kaçırmamak için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Filmli Plywood ile Filmsiz Plywood Kullanımındaki Önemli Fark

Bilindiğinin aksine aralarındaki fark dayanıklılık ile alakalı olmayıp sadece beton yüzeyini etkiler. Filmli malzemelerin sıva yapılmayacak yüzeylerde kullanılması doğrudur ve parlak brüt beton almanızı sağlar. Sıva yapılacak yüzeylerde ise filmsiz plywood’ların kullanılması gerekmektedir. Filmsiz malzemelerde alınan beton yüzeyi yine brüt olmakla birlikte parlak değildir. Bu özelliği sayesinde sıva yapılmasına imkan sağlamaktadır.

Doğru yerde doğru malzeme kullanılmamasından dolayı daha sonrasında ek maliyetler ile karşılaşmanız olasıdır. Sıva yapılacağı halde filmli malzeme kullanılmasından dolayı bazı kimyasallar ile tekrar artı bir maliyete katlanılmak zorunda kalınacaktır.

Sonuç olarak; filmli malzemelerin sıva yapılmayacak yüzeyler oluşturmak için kullanılması, filmsiz malzemelerinde parlak olmayan ve sıva yapılacak yüzeylerin istendiği yerlerde kullanılması uygundur.

»Çeşitli Plywood Fiyatları

Ara ( 0553 246 6507 )