Balkotrade.com > Plywood > Plywood Yapımında Kullanılan Ağaçlar


Plywood Yapımında Kullanılan Ağaçlar

Plywood Huş Ağacı

Plywood Kavak Ağacı

Plywood Ladin Ağacı

Portföyümüzde bulunan plywood (kontraplak) ürünleri dayanıklılığı ve şantiye ortamında üst düzey kullanım için teknik ekibimiz tarafından testlerden geçirilerek özel olarak ithal edilmektedir.

Yapımında kullanılan ağaç ve yapıştırıcılar plywood’un kalitesini arttırmaktadır.

Huş (Birch) ağacı sertliği sebebiyle mukavemeti arttırmak için en çok tercih edilen ağaçtır. Işığa çok ihtiyaç duyan huş ağacı bu özelliğiyle bir güneş ağacıdır. Süzek topraklarda daha iyi gelişir. Kökleri derine inmez. Soğuk iklimleri tercih eder. Bu sebeple Rus-Sibirya bölgesinde iyi yetişir. Rusya ‘dan ithal ettiğimiz SVEZA ürünleri bu sebeple çok dayanıklı bir üründür. Kuzey Amerika, Asya, Avrupa ve Türkiye’de çok sık yetişir.

Ladin (Spruce), Çam ailesinin Picea cinsinden Kuzey Yarımküre’nin soğuk ve ılıman bölgelerine yayılmış bir ağaç türüdür. Göknara benzese de piramit tepesi ve sarkık dallarıyla fark edilir. 40-50m boya ulaşabilir. Kısa iğne yapraklı, sivri ve kesiti dört köşeli yapraklara sahiptir.

Kavak (Poplar), Söğütgiller ailesinden Populus cinsi odunsu bitkidir. Güneş ağalarıdır. Hızlı büyür, nehir yataklarında ve doldurma arazilerde iyi yetişirler. Kökleri sığdır.

Ara ( 0553 246 6507 )