Su Yalıtım Bantı

SimSelf Bant Renkli Alüminyum Folyolu Yeşil (100cm)-4511

Su Yalıtım bandı ne işe yarar?

Su İzolasyon bandı özellikle iç ve dış mekanlarda ses veya ısı yalıtımı sağlamak, ses ve titreşimleri azaltmak ve darbelere karşı koruma sağlamak için kullanılmakta olan oldukça ekonomik bir üründür.

İnşaatı tamamlanan binaların yaşamaya hazır hale gelmesinde su yalıtımı büyük bir öneme sahiptir. Su yalıtımı yapılmadığı durumda, yağış veya başka bir nedenle binanın yapısına dahil olan su; küflenme, çürüme ve korozyona neden olur.

Bu da binaların dayanıklılığının azalmasına yol açar. Su yalıtım bantları ise binaların yapısal dayanıklılığını artırmak üzere en çok kullanılan yardımcı su yalıtım malzemelerindendir.

Su yalıtım bantları, bitüm ve butil bazlı üretilebilmektedir. Bu malzemeler, yapılarındaki kimyasallardan dolayı su yalıtım özelliğine sahiptir. Uygulandığı yüzeye sıkıca yapışırlar ve bu yüzeylerden binaların içine su girişini engellerler. Böylece binalar su sızıntılarından korunur ve olası bir performans kaybının önüne geçilir.

Su yalıtım bandı nasıl uygulanır?

Su yalıtım bantları; bitüm veya butil bazlı, soğuk uygulamalı, bir tarafı alüminyum folyo veya renkli mineral kaplı, diğer tarafı ise yapışkanlı olarak üretilmektedir. Üzerindeki koruyucu kılıf kaldırılarak uygulama yapılacak yüzeye yapıştırılır ve anında koruma sağlar.

Baca bandı ne işe yarar?

Oluklu baca dibi bandı, bacanın taban dönüşleri ile çatı ve duvarın birleşim yerinde su izolasyonu sağlaması için kullanılır. Baca ve duvar kenarından akan suyun kiremit üzerine aktarılarak çatı altına geçmeden tahliyesini sağlar.

Su Yalıtım Bandı Ne İçin Kullanılır?

Su yalıtım bantlarının temel kullanım amacı; bina ile su arasında bariyer oluşturarak yapıyı suya karşı korumanın sağlanmasıdır. Su yalıtım bantları; kapılar, pencereler, çivi delikleri gibi bina kılıfındaki nem ve hava akışının olduğu noktalarda, bu akış sorunlarını çözmek için kullanılır.

Ayrıca çatı sistemlerinde de yağıştan kaynaklı olabilecek sızıntıları engellemek için de kullanılabilir. Ek olarak, su yalıtımının kritik seviyede önem kazandığı banyo, mutfak, teras, balkon, tuvalet gibi yerlerde de su izolasyon bandı kullanılabilir.

Ayrıca hareketli derzlerde, boru geçişlerinde, havuzların çatlak onarımında ve bu gibi su yalıtımının önem taşıdığı yerlerde pratik bir kullanım sunan su yalıtım bantları ile su yalıtımı sağlanabilir.

Su Yalıtım Bandı Kullanmanın Avantajları Nelerdir ?

Su sızdırmazlık bandı pratik ve ihtiyaca yönelik acil ve uzun ömürlü çözüm sunduğu için avantajlarıyla su yalıtımı anlamında ön plana çıkıyor. Peki nedir su izolasyon bandı kullanım avantajları?

Suyun bina yapısına zarar vermesini önlemek amacıyla kullanılan malzemelerden su yalıtım bantları, başta kolay kullanım ve basit uygulama özelliklerinin yanı sıra su sızma konusunda son derece iyi bir performans sunduğu için de yaygın olarak tercih edilmektedir.

Baumerk’in son teknolojiyle üretilen yüksek kaliteli su yalıtım bandı çeşitleri, her yüzeyde mükemmel sonuçlar sunar. Hatta esnek yapısı sayesinde eğimli yüzeylerde dahi rahatlıkla kullanılabilir. Kendinden yapışkanlı su yalıtım bandı, alüminyum folyo ve mineral kaplı üst yüzeyleri sayesinde UV dayanımı da sağlar.

Su sızdırmazlık bandı kullanım avantajlarını yukarıda verdik ancak su izolasyon bandı seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar da vardır. Su yalıtımı ve bina iç mekan kalitesini artırmak için doğru su yalıtım bandını seçmek gerekmektedir.

Hangi Marka Su Yalıtım Bantını Tavsiye Ediyorsunuz ?

Balkotrade olarak, Standart İzolasyon (SİM) marka su yalıtım bantlarını tavsiye ediyoruz.

https://balkotrade.com/yalitim-bantlari

Ara ( 0553 246 6507 )