Taşyünü

Taşyünü - Mantolama Levhası (5cm) (150 kg/m3) - Balcıoğlu

1 paket taşyünü kaç m2 yapar?

70 yoğunluk 8cm taş yünü 1 pakette 5 plaka vardır. 1 paket 3,60M² ısı ve ses yalıtımı sağlar.

Taş yünü nedir ne işe yarar?

Taşyünü hem soğuk hem de sıcaktan koruyan mükemmel bir ısı yalıtımı malzemesidir. Taşyünü izolasyon sistemleri, ısıtma ve soğutmada yüksek enerji tasarrufu sağlamakta , ayrıca binalarda iklimsel konforlu koşullar sunmaktadır. Taşyününün en önemli özelliklerinden biri 1000°C üzerindeki ısı karşısında dayanıklılığıdır.

Taş yünü mü Köpük mü?

Taşyünün daha fazla avantajının olmasının sebebi malzemenin yanmaz, ses yalıtım, ısı yalıtım, izolasyon vb. gibi bir çok özelliği strafora göre daha fazla olması sebebiyle taşyünü malzemesini daha öncelikli malzeme olmasını sağlamaktadır. Taş yünü yangına karşı çok dayanıklı bir malzemedir.

Taş yünü mü cam yünü mü?

Cam yünü 250 dereceye kadar yangına dayanıklıdır. Taş yünü ise 650 dereceye kadar yangına direnç gösterir. Esnek bir malzeme olan cam yününün basınç ve kopma direnci taş yüne göre daha düşüktür. Taş yününün kesilmesi, taşınması ve montajı daha kolaydır.

Taş yünü ömrü ne kadardır?

Taşyününün ömrü genel olarak 10 – 15 yıl arası değişiklik göstermektedir. Dış cephe ve farklı alanlarda izolasyon amacıyla tercih edilen taşyünü, minimum 10 yıl oldukça üst düzey bir şekilde istenilen performansı vermektedir.

Taş yünü böcek yapar mı?

Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve paslanma yapmaz. Böcek ve mikroorganizmalar tarafından tahrip edilemez. Taş yünü: Ticari bir ad olan taş yünü, volkanik bir kayaç olan diyabazdan elde edilir. Gözenekliliği yaklaşık %96’dır.

Taş yünü su alırsa ne olur?

Yük altında ki taşyünü ıslandığında ezilerek kalıcı kalınlık düşüşü sergileyebilmekte, havalandırma imkanı olmadığından su ve rutubeti bünyesinden atamamaktadır. Su iyi bir iletken olduğundan mineral yün elyaflarının arasında yer aldığı sürece malzemenin yalıtım özelliğini azaltmaktadır.

Taş yünü yanmaz mı?

Kaplamasız taşyünü ürünler TS EN 13501-1’e göre “yanmaz malzemeler” olan A1 sınıfındadır.

Taş yünü sesi keser mi?

Isı, ses ve yangın yalıtımı sağlar. Isı iletkenlik katsayısı (λ) 0,036 W/mK ile 0,040 W/mK arasındadır. İnorganik yapısı sayesinde bakteri üretmez. Sıcağa ve rutubete maruz kalması halinde boyutlarında bir değişme olmaz.

Taş yünü alırken nelere dikkat edilmeli?

Malzemenin ne denli ısı tutabiliyor olduğu, ısıl iletkenliği, basınç dayanıklılığı, boyutsal kararlılığı, düşük birim ağırlığına sahip olması, buhar geçirimliliği, çekme dayanıklılığı ve yüksek ısı direnci gibi özellikler yalıtım malzemesi seçerken mutlaka dikkat etmeniz gereken özelliklerdir.

Taş yünü insana zarar verir mi?

EUCEB sertifikası ile insan sağlığına zarar vermeyen bir ürün olduğunu uluslararası standartlarla kanıtlıyor.

Taş yünü rutubeti önler mi?

Taşyünü %97 oranında elyaf içeren ısı yalıtım malzemesidir. İnorganik yapısı sayesinde bakteri ve mikroorganizma üretmez. Yüksek ısı yalıtımı sağlamasının yanında rutubeti de önler.

Taşyünü fiyatları ne kadar?

Taşyünü fiyatları için, https://balkotrade.com/yalitim-levhasi/tasyunu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Taş yünü kaç cm olmalı?

Manto Taşyünü, Yoğunluğu 150 kg/m³ veya 130kg/m3, ebatları: 60 x 120cm olan kaplamasız dış cephe yalıtım levhasıdır. – Levhalar, çimento bazlı yapıştırma harcı kullanılarak, farklı metodlarla yüzeye yapıştırılabilir. – EN 13500 normuna uygun şekilde 3 ve 12cm kalınlıklar arasında üretilmektedir.

Taş yünü mineral yün mü?

Taşyünü, kaya yünü, camyünü, cüruf yünü gibi malzemelerin tamamı mineral yündür.

5 cm taş yünü ne kadar?

5cm Taşyünü fiyatı için, https://balkotrade.com/yalitim-levhasi/tasyunu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Taş yününün özellikleri nelerdir?

Zaman içerisinde bozulmaz, küflenmez, çürümez ve paslanmaz. Mikroorganizmalar ve böcekler tarafından tahrip edilemez. Yanmaz malzemeler olan A1 sınıfında yer alır. Hammaddesi volkanik kayaç olduğu için çevre dostu olması taş yününün özellikleri olarak bilinir.

10 cm taşyünü kaç M2?

Mineral Taşyünü Çatı Şiltesi 10 Cm 9,60 M2.

Taşyünü nasıl döşenir?

Taşyünü levhaları döşenirken yapıştırma harcının, levhalar arasındaki boşluklara sızmamasına dikkat edilmelidir. Taşyünü levhaları, yatay şekilde subasman profili üzerine aşağıdan yukarıya doğru yerleştirilmeli ve yüzeydeki seviye değişikliklerinin önüne geçmek amacıyla mastar aracılığıyla levhalar gönyeye alınmalıdır.

En iyi dış cephe yalıtımı hangisi?

EPS ve XPS’e göre ağırlığı daha fazla ve fiyatı daha pahalı bir malzeme olan taş yünü ısı yalıtım levhaları su emme açısından en düşük performansa sahiptir. Nefes alma kabiliyeti ise EPS ve XPS’e göre daha iyi, su buharı geçirgenlik değeri en iyi olan ısı yalıtım levhadır.

Ara ( 0553 246 6507 )