Alışveriş Sepeti

0 ürün - 0,00 TL

Sepetinizde hiç ürün yok.

Dekoratif Çam Marin Kontrplak - 2500*1250mm (6,5mm) (3 Katman)

355,00 TL ( Plaka Fiyatı )

Stok Durumu: Stokta var

Özet Bilgi

Dekoratif Çam Marin Kontrplak , Mimari tasarımda ve mobilya üretiminde son yıllarda yurdışında ve Türkiye de istenilen bir ürün haline gelmiştir. Tüm katmanları çam ağacından oluşmaktadır. - Ağaç damarları son katmandan uzun kenara paraleldir. Suyuna. - Katmanlar arası yapıştırma, suya kaynamaya iklim şartlarına dayanıklı Fenol Formaldehit reçinesi esaslı yapıştırmadır. - Yüzey görünümü II/III Yüzey ön yüzey tamamen düzgün yüzey budaksız var olanlarda kendi deseni ila tamir edilmiş. İkinci yüzeyde izin verilmiş damar budak desenleri bulunabiliyor. Firmamız, ürünü uzman kadrosu ile tüm Türkiye piyasasına sunmaktadır.

Adet:

Maliyet Hesaplama Tablosu
Plaka

Euro
TL
Dolar
İstanbul Depo
Ağırlık

Kronoswiss Osb Levha

Dekoratif Çam Marin Kontrplak, Mimari tasarımda ve mobilya üretiminde son yıllarda yurdışında ve Türkiye de istenilen bir ürün haline gelmiştir.

Firmamız, ürünü uzman kadrosu ile tüm Türkiye piyasasına sunmaktadır.

Çam kontrplak; elastikiyet , esneklik ve dayanıklılık gibi fiziksel özelliklerinin yanı sıra, bu özelliklerine göre ekonomik olması ve kullanımda büyük kolaylıklar sağlaması sonucunda tercih sebebi olmaktadır.

ÇAM KONTRPLAK KULLANIM ALANLARI;

- Çam kontrplaklar müthiş esnekliği ile kolon kaplamalarında rahatlıkla kullanılmatadır.
- Çam kontrplaklar maket yapımındada kullanılmaktadır.
- Çam kontrplak özel biçimli reklam tabelalarındada kullanılmaktadır.
- Çam kontrplak özel biçimli mobilyaların yapımızda cok farklı çözümler getirmektedir.
- Çam kontrplak kutulama,yat gemi yapımı gibi sektörlerdede birçok malzeme yerine alternatif bir çözüm ortağıdır.

Masif ağaç veya normal kontralarda elde edilmesi oldukça zor, yüksek maliyetli ve zaman gerektiren her türlü işlemde kullanılır.

Dekoratif Çam Marin  Kontrplak, mobilya ve tasarımın yapımında esnek kontrplak sizlere zamandan ve paradan tasarruf elde ettirebilecek bir üründür.

Çam kontrplak ile kavisli işler yapmak, özellikle de dar yarı çap gereken yerlerde kullanarak ve hayal gücünüzün son noktalarında mobilyalar yaratarak kolay ve hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Çam kontramızın uygun oda sıcaklığında ve nem miktarında olması önemlidir. İstenilen sıcaklık , %65 nem oranında 27 C” dir.

Çam Kontralar kullanılmadan önce birkaç defa elden geçmeli ve bükülmelidir. Bükülme panellerin kolaylıkla şekil verilmesine imkân verir. İstenilen boyutlarda parçalar kesilir, kullanmadan önce bir kaç kere bükülür. Bu şekilde esneklik özelliği arttırılır. Daha sonra parçalar basit makineler veya ahşap işlerinde kullanılan basit tutturucularla sabitlenir. Sizlere en yakın Ekşioğlu orman ürünlerinden istiyeceğiniz uygun ahşap tutkalı ile bir araya getirebilirsiniz. Çam kontrplak parçaları tutkallanıp kuruduktan sonra kurudukları şekilde kalacaktır.

Kontranın üzerine laminat veya kaplama yapıştırılmak istiyorsanız plakalara şekil verilirken veya şekil verildikten sonra yapıştırabilir. Kaplama veya laminat gibi malzemeleride şubelerimizden temin edebilirsiniz. Esnek kontrplak levhaları istenilen şekil verildikten sonra, uygun tutkallar kullanılarak yapıştırılmalıdır. Eğer isterseniz kaplama veya laminat esnek kontrplak parçaları ile birlikte preslenebilir. Şekil verildikten sonra esnek kontrplak panellerine herhangi bir son işlem yapılabilir.

Yüzeyleri direk olarak boyanabilir, kaplanabilir veya her iki işlem uygulanabilir. İstenildiği taktirde ise ince zımparalama işlemi yapılabilir.

Kullanım ve Depolama özellikleri:

Levhaları düz, temiz, gölge ve kuru yerde saklayınız
Esnek kontrplak parçaları tutkallanıp kuruduktan sonra kurudukları şekilde kalacaktır. Levhaların üzerine laminat veya kaplama yapıştırılmak isteniyorsa plakalara ilk şekil verilirken veya şekil verildikten sonra yapıştırabilir. Kaplama veya laminat, levhalar istenilen şekil verildikten sonra, bally gibi tutkallar kullanılarak yapıştırılmalıdır. Eğer istenirse kaplama veya laminat esnek kontrplak parçaları ile birlikte preslenebilir.
Yapıştırılmadan önce levhaları birkaç defa bükünüz. Herhangi bir ahşap yapıştırıcı yapıştırmak için kullanılır.
Levhaların düz yüzeyde taşınması gerekmektedir. Tek levha sarılmış şekilde taşınabilir ancak uzun süre o şekilde kalmamalıdır.
Bulundukları ortam koşullarına uyum sağlayabilmesi için işlemlerden önce 24 saat kullanılacağı ortamda tutulması gerekir.

Dekoratif Çam Marin  Kontrplak Uygulama:

Çam Kontralar kullanılmadan önce birkaç defa elden geçmeli ve bükülmelidir. Bükülme panellerin kolaylıkla şekil verilmesine imkân verir. İstenilen boyutlarda parçalar kesilir, kullanmadan önce bir kaç kere bükülür. Bu şekilde
esneklik özelliği arttırılır. Daha sonra parçalar basit makineler veya ahşap işlerinde kullanılan basit tutturucularla sabitlenir. Uygun ahşap tutkalı ile bir araya getirebilirsiniz. Dekoratif Çam Marin Kontrplak parçaları tutkallanıp kuruduktan
sonra kurudukları şekilde kalacaktır.

Kontranın üzerine laminat veya kaplama yapıştırılmak istiyorsanız tabakalara şekil verilirken veya şekil verildikten sonra yapıştırabilir. Çam kontrplak levhaları istenilen şekil verildikten sonra, uygun tutkallar kullanılarak yapıştırılmalıdır. Eğer isterseniz kaplama veya laminat çam kontraplak parçaları ile birlikte preslenebilir. Şekil verildikten sonra esnek kontrplak panellerine herhangi bir son işlem yapılabilir.

Çam kontraplak ile kavisli işler yapmak, özellikle de dar yarı çap gereken yerlerde kullanarak ve hayal gücünüzün son noktalarında mobilyalar yaratarak kolay ve hızlı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Çam kontramızın uygun oda sıcaklığında ve nem miktarında olması önemlidir.
İstenilen sıcaklık , %65 nem oranında 27 C’ dir.Perakende ihtiyaçlarınız için size en yakın şubemiz satış temsilcilerinden bilgi alabilirsiniz. Lütfen iletişim bilgileri sayfasındaki irtibat bilgilerine göz atınız.

Ürün Etiketleri

Etiketleri ayırmak için boşluk kullanınız. Deyim tipindeki etiketler için tekli tırnak (') kullanınız.

Bu ürüne kaç puan verirsiniz ?

  1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız 4 yıldız 5 yıldız
Bilgilendirme
Kalite
Fiyat

Bir yorum ekleyin

En 1250mm
Boy 2500mm
Kalınlık 6.5mm
Ürün Birimi Plaka
Üretim Yeri Hayır
Üretici Hayır
Teslimat Süresi Hemen Teslim
Ağaç Türü Çam
Katman Sayısı 3 Katman
Tutkal Cinsi Hayır
Yüzey Filmsiz
Yüzey Kalitesi Hayır
Film Yoğunluğu Hayır
Kenar Boyası Hayır
Ortalama Kullanım ~
Rutubet Oranı Hayır
Ürün Yoğunluğu 500 kg/m³
Kalınlık Toleransı ± 0.3mm
Yükleniyor...
Lütfen bekleyiniz...