Teraslarda Membran Uygulaması

Teraslarda Membran Uygulaması

Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi FOK SERİSİ membranlar diğer seri bitümlü membranlardan farklı olarak sanayi yapılarının, ticaret merkezlerinin hafif metal çatılarında da tercih edilmektedir.

Çünkü çatı yüzeyinde oluşan genleşme ve daralma hareketlerini kolaylıkla tolere edebilecek esnek yapıya sahiptir.

Toprak ile temas eden duvarlar,temeller ve zemine oturan döşemeler olmak üzere suyun yapı dışında birikebileceği veya suyun basabileceği seviyenin altındaki dış duvarlar, balkonlar, teras ve eğimli çatılar ile banyo, mutfak, lavabo, wc gibi ıslak hacimler genel kullanım alanlarıdır.

Bununla birlikte, su deposu, havuz gibi yapılarda, istinat duvarları, beton kanaletler, otoparklar ile yüksek gerilmelerin söz konusu olduğu, otoyollarda, raylı sistemle taşımacılık yapılan yollarda, köprü-viyadük gibi yapılarda da bitümlü su yalıtım örtüleri kullanılmaktadır.

Soğuk hava şartlarında, sıcaklığın donma noktasının altında seyrettiği iklimlerde FOK serisi membranlar, performanslarından bir şey kaybetmeden esnekliklerini sürdürürler.

Yüksek gerilmelere ve yapı hareketlerine karşı sahip olduğu enine çekme direnci ve boyuna çekme direnci değerleri ile uygulama için gerekli elastikiyeti fazlasıyla göstermektedir.

Ara ( 0553 246 6507 )