Balkotrade.com > Plywood > Plywood’da Kalite Sertifikaları ve Önemi

Plywood ‘da Kalite Sertifikaları ve Önemi

Plywood 'da Kalite Sertifikaları ve Önemi

SVEZA Group Rusya’nın ormancılık sektöründe önde gelen firmalarından biridir. Rusya orman kaynaklarının Kostromskaya, Leningradskaya, Vologodskaya ve Permskaya bölgelerinde yer almaktadır. Tüketim hacmi ise yılda yaklaşık 1,7 milyon metreküptür. Sertliği ve dayanıklılığı sebebiyle üretim hattında kullanılan ana ürün Rusya’da yetişen Huş (Birch) ağacıdır. Firma gelişen süreç içerisinde Plywood (Kontrplak) ve ağaç tabanlı paneller üretiminde SVEZA markası ile uzmanlaşmıştır.

Toplum ve doğal dünya sorumluluğu bilinciyle SVEZA ve işletmeleri orman kaynaklarını doğru ve prensipli kullanmankta, yapmakta olduğu işin çevre üzerindeki olumsuz etkilerini en aza indirecek şekilde hareket etmektedir. SVEZA grubu şirketlerinin küresel sorumlulukları şöyle belirlenmiştir ;

  • Mevcut yasalara uyumlu ve yasal kaynaklardan elde edilen ahşaplar kullanılır.
  • Ahşap üzerinde tam kontrol uygulanır.
  • Orman kaynaklarının sürdürülebilir kaynaklar olması için gerekli altyapı sağlanmıştır.
  • SVEZA Grup ekolojik öneme sahip ormanları ve ekosistemleri biyolojik çeşitliliğin korunmasını sağlamak için katkı sağlamaktadır.

Uluslararası sertifikalar ile SVEZA ürünleri sertifikalanmıştır: ISO-9001, CARB, FSC COC, EN belgesi (CE), BFU 100, DIN,…vb.

Grup şirketleri tarafından üretilen yüksek kaliteli ürünler Rusya ve Dünya Standartları çerçevesinde üretilmektedir. Rusya ve dünya standartlarının gereksinimleri doğrultusunda ve aynı zamanda ekolojik dengelere duyarlılığı sebebiyle uluslararası pazarlar tarafından kabul edilen bir ürün yelpazesine sahiptir.

Ianina Kourtkezidi
SVEZA Inc. Ltd.

Ara ( 0553 246 6507 )