Balkotrade.com > Plywood > WBP Plywood Yapıştırıcısı

WPB Plywood Yapıştırıcısı

WPB Plywood Yapıştırıcısı

WBP Yapıştırıcı Nedir?

WBP tutkalı neme ve suya karşı koyarak plywood ürünlerini korumaya yardımcı olur.

Kereste firmaları, mobilya üreticileri ve yat üretimi yapan firmalar WBP terimine oldukça aşinadır, fakat diğer sektör çalışanları WBP tutkalını tanımıyor olabilir. WBP, bir kısaltma olup bir marka ya da ürüne ait bir isim değildir. WBP bir terim olup, belirli cins tutkalları belirtmek için kullanılır.

WBP Ne Anlama Geliyor?

WBP, ingilizce “Water-Boiled Proof” teriminin kısaltması olup “Suda Kaynamaya Dayanıklı” olarak türkçeye çevrilebilir. Plywood kullanıcıları genellikle ürünleri zorlu ortam şarları altında kullandığından ürünün çok dayanıklı olmasını beklerler. Burada da plywood’da kullanılan tutkalın cinsi önem kazanır. Plywood ürünlerinde WBP tutkalları, nem ve suya uzun süre dayanabilmeleri amacıyla kullanılmaktadır.

WBP Nasıl Test Edilmeli?

WBP özelliğinde bir tutkalı test etmek için, küçük bir plywood numunesini belirli bir süre suda kaynatmanız yeterlidir. Bu süre 4 ile 48 saat arasında, plywood’un cinsine bağlı olarak değişmektedir. Belirlenmiş test koşulları ve süre altında, plywood katmanları birbirinden ayrılmıyorsa, tutkal WBP özelliğine sahiptir denir.

En Bilinen WBP Tutkalları

Plywood için kullanılan bir kaç bilinir WBP tutkalı bulunmaktadır. Melamin yapıştırıcı ve fenolik yapıştırıcı en çok kullanılan türlerdir. Melamin yapıştırıcılı plywood ürünleri suda kaynamaya 4 ila 20 saat arasında dayanabilir. Melamin yapıştırıcılı ürünler genelde küçük işler için kullanılırlar. Fenolik yapıştırıcılı plywood ürünleri ise, plywood’un kalitesine bağlı olarak suda kaynamaya 24 ila 72 saat arasında bir süre dayanabilir. Büyük uygulamalarda genellikle fenolik esaslı tutkallı plywoodlar kullanılır.

Balkotrade’de Bulunan WBP Tutkallı Plywoodlar

Stoklarımızda WBP yapıştırıcılı plywood ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünleri aşağıda görebilirsiniz, ilgili plywood fiyatları için tıklayınız.;

Finlandiya Malı Plywood Ürünleri

Finlandiya üretimi plywood ürünlerimiz WISA-Form Beto ve WISA-Form Birch olmak üzere iki tiptedir.

WISA-Form Beto ürünümüz, üretiminde Ladin ve Huş ağaçlarının her ikisinin de kullanıldığı güçlü bir kontraplaktır. WISA-Form Beto (18mm) ve WISA-Form Beto (21mm) olmak üzere iki kalınlıkta bulunur. 11 Katmanlıdır.

WISA-Form Birch, üretiminde Huş ağacının kullanıldığı güçlü bir kontraplaktır. Kalınlık olarak yine WISA-Form Birch (18mm) ve WISA-Form Birch (21mm) mevcuttur. 13 Katman (18mm) ve 15 Katmanlıdır (21mm).

Rusyadan İthal Plywood Ürünleri

Rusyadan ithal ettiğimiz ve stoktan sattığımız rus malı ürünlerimiz aşağıdaki listede verilmiştir;

Beton kalıpta kullanılan rus (WBP) plywoodlar

Dekoratif amaçlı kullanılan rus (WBP) plywoodlar

Wiremesh plywoodlarımız dekoratif amaçlıdır. Örneğin; tır tabanlarını döşemek için kullanılır.

» Diğer Plywoodlar

Ara ( 0553 246 6507 )