Balkotrade.com > Plywood > Plastik Plywood: Balko Pi-Plak

Plastik Plywood

“Yeni Nesil Plywood” kavramı sektörümüzün öncü grubu Balcıoğlu Şirketler Grubu tarafından piyasaya sürülmekte olan yeni ürünleri işaret etmektedir. Dünya pazarlarında yaşanan üretimde öz kaynak değişimleri sonucunda plywood üretiminde de yeni teknikler denenmektedir. Bunlardan en önemli olanı Balko Pi Plak olarak adlandırılan plastik esaslı plywood malzemesidir.

Peki Balko Pi Plak bize neler kazandırıyor ?

Plastik Plywod

Huş ve/veya Ladin ağaçları gibi standart plywood yapımında kullanılan ağaçlar ile yakalanan dayanım şimdiye kadar maksimum 30 ile 40 kez kalıba girmek olabilmiştir. Fakat Balko Pi Plak ile bu sayı 60 ve üzeri kullanıma çok rahat çıkmaktadır. Hatta kullanımınıza bağlı olarak daha yüksek miktarlara da ulaşılabilmektedir. Dolayısıyla maliyet çalışması yaptığınızda kalıba girme sayılarını göz önünde bulundurursak, maliyetlerinizde %50-60 ‘a varan bir düşme çıkmaktadır. Buda özellikle proje çalışmalarınızda büyük bir avantaj oluşturmaktadır.

Normal ahşaba göre zor aşınır, çok daha dayanıklıdır. Bünyesinde su barındırmaz. Yenilenen formülü ile esnek ve daha dirençli hale getirilmiştir.

Elde edilen beton yüzeyi ahşaba göre daha pürüzsüz (boşluksuz, kabarcıksız) ve betona doygun olmaktadır.

Ayrıca bu ürün %25 geri dönüşüm garantisiyle size sonrasında ek avantaj kazandırmaktadır.

Nedir %25 geri dönüşüm garantisi ?

Aldığınız Balko Pi Plak malzemesini kullandıktan, işiniz bittikten sonra dilerseniz %25 ‘i bedelle geri iade edebiliyorsunuz. Çok hasar görmüş ürünler için üstelik kiloyuda esas alabiliyoruz.

Bu kadar özelliklere sahip olan Pi Plak ‘ın teknik değerleri nelerdir?

Statik beton kalınlığı 25cm’ye kadar olan döşemelerde, destek aralığı 30cm tavsiye edilmektedir. Perde ve kolonlar ile ilgili bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Teknik Özellikler Birim Değer
Yoğunluk g/cm3 0,65
Çekme Dayanımı MPa 18
Eğilme Dayanımı MPa 17
Bükülme Elastite Modülü MPa 1100
Su Emme Oranı % 1,5
Birim (m3) Ağırlığı kg/m3 650

  • Suya dayanıklılığı bünyesine %1,5 su alma oranı ile tamamen gözardı edilebilir.
  • Ebatlar Boy :244 cm, En: 122cm
  • Kalınlıklar : 12mm, 15mm, 18mm, 21mm
  • Boy, En ebat toleransı metre başına + / – 1 mm
  • Dörtgenlik toleransı diagonal metre başına + / – 1 mm

Yeni nesil plywood Balko Pi Plak çeşitli kalıklarda stoklarımızdadır. Ürün çeşitlerine ve fiyatlarına plastik plywood fiyatları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Ara ( 0553 246 6507 )